Увага!

Що залишає після себе Заслужений лікар України Лариса Духневич? (до уваги беру виключно матеріальну сторону і не ставлю під сумнів професіоналізм колективу).

Бідна і пограбована совкова Луцька міська лікарня із застарілим медичним обладнанням. І не потрібно порівнювати з гіршими, а до кращих ой як далеко.
Муніципальна аптека, заснована начальником управління Федором Кошелем, його сусідкою в Хотешові і головним лікарем, під яку виділили частину приймального відділення лікарні, яку 15 років очолює син Лариси Петрівни Андрій Духневич, всупереч Статуту самої лікарні не дала лікарні ні копійки, а доларові мільонні прибутки, під пильним оком куратора медицини Святослава Кравчука, привласнено.

Наслідком того, що Муніципальна аптека не дала прибутку лікарні, а покривати державне недофінансування потрібно, тріо патріотів медицини Кравчук, Кошель і Духневич обклали в лікарні лучан «благодійними внесками» в «Муніципальну лікарняну касу» (очолив Кошель), але і ті стирили! Скажімо спіральний комп’ютерний томограф у 2015 році дав 614 тис. грн замість 2 млн. грн, а з 9 липня 2016 і до кінця року не працював, бо зламалась трубка, а коштів на ремонт не було.

Рахуємо: 30 обстежень в день множимо на 300 грн і на 250 днів=2 млн 250 тис. грн. 10-15%-пільговики. А де решта? Можливо ті хто збирають вручну благодійні внески, а це чоловік головного лікаря Віктор Духневич і син Кошеля Григорій їх не донесли до каси? А за той мізер, що назбирали лікарня купує трактор за 15 тис. доларів США!

Ліфти в лікарні зламані, але начальнику управління Кошелю купується автомобіль за зібрані в лікарні благодійні внески. У 2016 році апарат для дробіння каменів довго не працював через брак коштів на ремонт, а люди змушені були їздити в Рівне, але за благодійні внески проводиться в серпні свято квітів. І де та межа жадності і здорового глузду?

Не можна добитися скільки і яка медична апаратура обслуговує лучан. У відписках пишуть, що такий облік не ведеться, на сайті немає. Так апаратів усього два десятка, які дають основні надходження внесків. А приховують тому, що легко буде вирахувати скільки повинно бути надходжень. Все давно пораховано.

Недобір благодійних внесків в 3-4 рази! Тільки от розслідувати нема кому, бо зять Духневич прокурор Ю.Новосад, який за своїми посадовими обов’язками мав би відкривати кримінальні провадження, а він навпаки їх закривав, бо проживає в квартирі купленій від цих прибутків. Зять Святослава Кравчука В.Хвищук начальник досудового розслідування облпрокуратури проживає в маєтку, думаю теж з цих коштів.

Вишенькою на торті може бути лікарняний спирт, який тонами продавався в гаражах, як пойло. А майже кожен пацієнт змушений купувати спирт в їх аптеці. Я вже не розпилююсь на такі дрібниці, як використання медперсоналу у своїй аптеці і на хаті.

Результат Лариси Духневич на виході – 4 маєтки, 7 квартир (2 офіси), 8 земельних ділянок, 4 авто … і цукерка – Подяка Луцької міської ради за багаторічну працю.

Лариса Духневич пропрацювала головним лікарем 17 років. За цей період побудували Перинатальний центр, в Любомлі – сучасне ТМО, в Ковелі лікарня гордість міста – в коридорах телевізори показують про послуги лікарні. Я вже не кажу про обласну лікарню, яку по праву можна вважати європейською клінікою. І свідченням цього є постійні вищі державні делегації там.

А кого ми можемо запросити в Луцьку міську лікарню, окрім звичайно окремих представників Луцької міської ради з цукерками? За усі ці роки її ніколи і нікому по серйозному не показували. Не правильно було б не згадати і про здобутки, вони є. Але це заслуга лікарів і медперсоналу, які сумлінно виконують свій обов’язок.

Якби частину цих коштів спрямувати не в маєтки, а в лікарню, в медичне обладнання, то і проводи, і ставлення лучан було б інше. Скажімо, замість маєтків в с. Лище, міг би постати сучасний діагностичний центр із обладнанням. А замість паркану, придбати апарат, який показує серце в усіх проекціях, оскільки серцево-судинні захворювання на першому місці по смертності. До речі, це не пізно зробити і зараз.

Для того, щоб ситуація зрушилась з місця необхідна лише одна умова – політична воля. І тоді, коли постане питання конфіскація, або співпраця зі слідством – вибір очевидний. Вона як на духу розповість усе про корупційні і політичні зв’язки і т.п.

Але найбільша біда не в аптеці чи внесках. Біда в тому, що кращі з кращих, виявилися шахраями, негідниками і зрадниками, бо зрадили і лучан, і тих хто їм ці посади довірив.

Бог їм суддя. А ми зробимо все можливе, щоб у нинішніх складних життєвих умовах усі лучани мали можливість обстежувались у своїй лікарні безкоштовно, а Луцька міська лікарня, яка за своїм Статутом належить територіальній громаді, усього за пару років стала справжньою європейською клінікою. Але це можемо зробити лише ми з Вами, звичайні люди, об’єднавшись задля самого цінного – здоров’я наших дітей.